rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Materiały na ściany zewnętrzne

image

Ściany zewnętrzne we współczesnym budownictwie muszą sprostać wielu wymaganiom. Dlatego rynek materiałów do budowy ścian zewnętrznych jest bardzo szeroki.

 
Ceramika tradycyjna
Ceramika tradycyjna to elementy wykonane z gliny poddanej odpowiedniej obróbce termicznej. Wyroby z ceramiki tradycyjnej są materiałami o niskiej nasiąkliwości, mrozoodporności i izolacyjności cieplnej.
 
W celu ulepszenia właściwości izolacyjności cieplnej ceramiki tradycyjnej stosuje się elementy drążone, czyli takie, w których odpowiednio wyprofilowano otwory. Produkt ma lepsze właściwości izolacyjne jednak jest bardziej kruchy i mniej wytrzymały.

 
Ceramika poryzowana
Ceramika poryzowana powstaje na skutek zmieszania gliny i mączką drzewną lub trocinami. W wyniku obróbki termicznej trociny i mączka drzewna utleniają się, powstają wtedy pory, które zwiększają izolacyjność cieplną materiału przy jednoczesnym zmniejszeniu gęstości.
 
Materiały z ceramiki poryzowanej przyjmują najczęściej kształt pustaka o szerokości 248 mm, wysokości 238 mm i długości zależnej od grubości ściany – 380, 440 oraz 500 mm.

 
Beton komórkowy
Beton komórkowy powstaje na skutek spienienia i obróbki termicznej masy złożonej z piasku i cementu. Bloczki z betonu komórkowego mają znacznie mniejszą gęstość (od 350 do 700 kg/m3) w porównaniu z betonem tradycyjnym (2400 kg/m3). Bloczki mają dobre właściwości izolacyjności cieplnej w skutek powstawania pustek powietrznych w procesie ich wytwarzania.
 
Bloczki z betonu komórkowego wykonywane są w bardzo dokładny sposób, dzięki czemu odchylenia od przyjętych wymiarów są bardzo małe. Dzięki temu do murowania ścian z bloczków z betonu komórkowego stosuje się kleje cienkowarstwowe przez co ogranicza się powstawanie mostków termicznych.

 
Materiały wapienno-piaskowe
Materiały wykonane z wapna, piasku i wody nazywa się silikatami. Są to materiały ekologiczne i zdrowe dla człowieka. Do produkcji tych materiałów nie stosuje się żadnych domieszek i szkodliwych substancji.
 
Duża gęstość wyrobów sylikatowych powoduje, że posiadają one wysoką wytrzymałość i twardość. Posiadają bardzo dobrą izolacyjność cieplną, akustyczną, są mrozoodporne i odporne na działanie ognia. Porowata struktura powoduje, że są paroprzepuszczalne, przez co zapewniają korzystny klimat w domu.

 
Keramzytobeton
Keramzyt to lekkie kruszywo sztuczne otrzymywane w procesie wypalania łatwo pęczniejących glin i iłów. Keramzyt dodaje się do mieszanki betonowej zamiast ciężkiego żwiru. Otrzymany materiał ma bardzo dobre właściwości izolacyjności cieplnej. Są paroprzepuszczalne, mrozoodporne i odporne na ogień.
 
 
  
Opracowanie: inż. Łukasz Kochowski
Project-System
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa

Najgorętsza promocja tego roku – JESIENNA IMPREZA w rytmie milionów metrów! Kup dach i zgarnij nagrody