rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Orientacja domu na działce

image

Najlepszą działką do budowy domu jest obszar usytuowany na niewielkim wzniesieniu, na jego południowym zboczu, powyżej doliny. Wjazd powinien znajdować się od strony północnej, umożliwiając najkorzystniejszy układ pomieszczeń w domu.


 
Idealne położenie domu na działce to takie, gdzie kuchnia znajduje się od strony północnej, lub północno-wschodniej. Taka lokalizacja uchroni kuchnie od przegrzewania się oraz umożliwi usuwanie nadmiernego ciepła powstałego przy gotowaniu. Lokalizacja północno- wschodnia pozwoli na nagrzewanie się kuchni w porze śniadaniowej, kiedy na zewnątrz jest jeszcze zimno. Jeżeli pracujemy w domu, najbardziej pożądaną lokalizacją naszego miejsca pracy jest wschód, ponieważ głównie pracujemy w godzinach porannych. Najlepszą lokalizacją dla salonu, jadalni i tarasu jest południowy - zachód, ponieważ właśnie po południu spędzamy tam najwięcej czasu relaksując się i odpoczywając z najbliższymi.  Optymalną lokalizacją sypialni jest północ, wtedy słońce nie będzie zaglądać przez okno nawet podczas popołudniowej drzemki. Warto również rozważyć lokalizację północno-wschodnią, jeżeli lubimy, aby budziły nas promienie porannego słońca.


 
Jeżeli wielkość działki jest wystarczająca warto zastosować się do powyższych wskazówek, które umożliwiają najefektywniejsze wykorzystanie energii słonecznej.
 
Opracowanie: inż. Łukasz Kochowski
Project-System
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Project - System

E-mail: biuro@project-system.pl

WWW: www.project-system.pl

Tel: +48 55 237 11 27
Fax: +48 55 236 37 77
Adres:
Korotyńskiego 23
02-123 Warszawa

Jak prowadzić dziennik budowy?
Odpowiedzialne projektowanie. Jak tworzyć obiekty przyjazne użytkownikom na co dzień i w obliczu ekstremum? Eksperci odpowiadają
Dobry montaż. Z korzyścią dla klimatu i kieszeni

Katalog Firm

 • Konbet Poznań

  KONBET POZNAŃ -jesteśmy  liderem wśród producentów system&…
  Konbet Poznań
 • Florian Centrum

  Historia naszej firmy rozpoczęła się w 1996 roku w Kutnie. Nazwą i działalnoś…
  Florian Centrum
 • Rawlplug

  Rawlplug jest dystrybutorem wysokiej jakości zamocowań budowlanych, element&o…
  Rawlplug

Produkty
dodaj+ «»