rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Systherm: Pompa ciepła do basenu

image

Przydomowy basen, który przed laty stanowił symbol luksusu, dziś przebojem wdziera się na polskie posesje. Jednak korzystanie z basenu odkrytego ogranicza się do krótkiego czasu w roku. Okres ten może jednak zostać wydłużony dzięki odpowiedniej technologii grzewczej. Basenowa pompa ciepła sprawdzi się w każdym basenie ogrodowym i domowym.

 

Dobór basenowej pompy ciepła powinien poza zabudową, izolacją, parametrami wielkościowymi i planowaną uzyskiwaną temperaturą uwzględniać taką kwestię jak okresowość użytkowania basenu, czy jest to basen sezonowy czy całoroczny. Należy wziąć także pod uwagę, czy pompa ciepła będzie samodzielnym urządzeniem grzewczym, czy ma współpracować z innymi jednostkami. Odpowiedni dobór obniży koszty instalacji i zapewni uzyskanie wysokiego COP.Basenowe pompy ciepła utrzymują temperaturę wody podczas całego sezonu kąpielowego. W centrali i naszych oddziałach proponujemy dobór i zakup stacjonarnych i przenośnych basenowych pomp ciepła. Przenośne pompy ciepła do podgrzewania wody w basenie oferowane przez Systherm są odnawialnym źródłem energii, które do ogrzania wody basenowej wykorzystuje energię zawartą w powietrzu zewnętrznym i promieniowaniu słonecznym. Dzięki temu zapewniają wysoką efektywność przy niskich kosztach eksploatacji. Jest to rozwiązanie bardzo korzystne zarówno dla finansowego aspektu użytkownika, komfortu użytkowania, jak i dla środowiska naturalnego. Aby uruchomić urządzenie konieczne jest jedynie podłączenie wtyczki go gniazdka elektrycznego i umieszczenie dwóch węży w basenie. Urządzenie daje się łatwo przemieszczać, gdyż konstrukcja wykonana jest na kółkach.

 

Oferowana przez SYSTHERM przenośna Pompa Ciepła basenowa pModel: AAC-36M-P (10,5 kW) charakteryzuje się następującymi parametrami uzyskanymi w testach:

  • Czynnik chłodniczy: R 410A
  • Moc grzewcza pompy ciepła: Qg=10,5kW
  • Pobór mocy elektrycznej: Qel=2,28kW
  • Temperatura zewnętrzna: tz=11°C
  • Temperatura początkowa wody w basenie: t1=10°C
  • Objętość podgrzewanej wody: V=28m3

 

Wyniki:

  • Temperatura końcowa wody w basenie: t2 = 26°C
  • Czas podgrzewu wody w basenie: t=10h

 

Urządzenie wyposażone jest w rotacyjną sprężarkę renomowanej firmy Toschiba. COP=3,4. Temperatura, do jakiej można podgrzać wodę do 40 °C. Praca pompy ciepła kontrolowana jest za pomocą sterownika. Basenowa pompa ciepła to doskonały sposób na wydłużenie sezonu kąpielowego, zapewnienie zawsze optymalnej temperatury, nawet w przypadku braku nasłonecznienia, które jest niezbędne w przypadku kolektorów słonecznych. Nie wymaga osobnego pomieszczenia na instalację, jest korzystna ekonomicznie i pozwala w prosty sposób uzyskać oczekiwany efekt. Dlatego jest coraz częściej stosowanym rozwiązaniem. Systherm zapewnia swoim klientom optymalny dobór urządzeń i pomoc w zaplanowaniu inwestycji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Systherm Chłodnictwo i Klimatyzacja

E-mail: bok@systherm.pl

WWW: www.systherm.pl

Tel: +48 603 329 329
Adres:
Św. Wincentego 7
61-003 Poznań