rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Kadzie z grzaną wodą - dobry pomysł na relaks

image

Gorąca kąpiel w drewnianej kadzi zlokalizowanej w naszym ogrodzie będzie bardzo przyjemna, a ponadto świetnie wpłynie na nasze zdrowie. Jeżeli jesteśmy przeziębieni, bolą nas stawy, mięśnie czy kości, to warto zażyć tego rodzaju rozrywki. Jest ona polecana nawet zimą! Kąpiel w gorącej wodzie ma dobroczynny wpływ na nasze poczucie odprężenia, zmniejszenie napięcia mięśniowego i stresu.

Kadzie zazwyczaj wykonywane są z drewna, dodatkowo wyposaża się je w specjalne dysze, oświetlenie oraz system ogrzewania, który pozwala na uzyskanie temperatury wody na poziomie około 40oC. Przydomowe zbiorniki projektowane są zazwyczaj dla 4 osób. Jest to świetny sposób na relaks pod gołym niebem.

Kadzie nie muszą być wypełnione tylko i wyłącznie wodą. Dosyć popularne są kąpiele borowinowe, które mają przede wszystkim właściwości lecznicze i kosmetyczne. Doskonale wpływają na ujędrnienie oraz odżywienie skóry.Czym jest borowina? To torf, który powstaje w wyniku rozkładu roślinności bagiennej. Taka masa ma właściwości antybakteryjne, przeciwgrzybiczne i przeciwwirusowe. W jej skład wchodzą kwasy humusowe, węglowodany, mikroelementy, makroelementy, sole wapienne oraz krzemionka.

Borowina pomoże nam przy wielu dolegliwościach, takich jak bolesne miesiączki, zapalenie stawów, bóle reumatyczne, bóle kręgosłupa, obrzęki, choroby jelit i żołądka, a także napięcie nerwowe. Jeżeli chodzi o właściwości kosmetyczne, to możemy liczyć na oczyszczenie i ujędrnienie skóry, redukcję cellulitu, rozjaśnienie przebarwień, a także wzmocnienie włosów. Kąpiel borowinowa może być ciekawą odmianą od standardowego relaksu w kadzi z gorącą wodą.

Postawienie drewnianych kadzi na tarasie lub we własnym ogrodzie będzie strzałem w dziesiątkę oraz rozwiązaniem, które sprawdzi się zarówno zimą, jak i latem. Korzystanie z nich będzie prawdziwą przyjemnością, a także niezłym sposobem na odprężenie czy wyleczenie niektórych dolegliwości zdrowotnych.


Opracowanie: Marta Lichaj
Materiał objęty prawem autorskim. Publikacja w części lub w całości wyłącznie za zgodą redakcji.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Biuro Obsługi Klienta

E-mail: biuro@pasywny-budynek.pl

WWW: www.pasywny-budynek.pl

Tel: +48 42 653-57 03
Adres:
Morgowa 4
91-223 Łódź

Najgorętsza promocja tego roku – JESIENNA IMPREZA w rytmie milionów metrów! Kup dach i zgarnij nagrody