rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Płyta fundamentowa Izodom 2000 Polska

Opublikowano: 15.05.2015
image

 

Płyta fundamentowa to najnowszy produkt oferowany przez Izodom 2000 Polska, który z powodzeniem może być stosowany zamiast tradycyjnych ław i ścian fundamentowych. Jest to wylewana na placu budowy płyta betonowa, zbrojona klasycznymi stalowymi prętami lub zbrojeniem rozproszonym.

Do jej wykonania wykorzystywane są podstawowe elementy szalunkowe produkowane przez Izodom. Pozwalają one na uzyskanie różnorodnych kształtów płyty - zgodnie z projektem obiektu. O klasie betonu i ilości zbrojenia decyduje projektant.

Grubość płyty fundamentowej wynosi 25 cm. W wyjątkowych wypadkach, na życzenie projektanta - możliwe jest zwiększenie grubości nawet do 40cm poprzez zastosowanie specjalnej nakładki zwiększającej wysokość elementu krawężnikowego - a więc zwiększającego grubość płyty żelbetowej. Grubość izolacji może być zwiększona o kolejne 6,8,10 lub 12 cm przy zastosowaniu pomocniczych płyt fundamentowych. Dodatkowo, płyty pomocnicze można wysunąć poza zewnętrzny obrys wykonywanej płyty fundamentowej na odległość ok. 1,5 m po to, aby dodatkowo zabezpieczyć się od możliwości przemarznięcia gruntu pod fundamentem płytowym.

Dzięki wykonywaniu elementów formie mają one dokładne i powtarzalne wymiary, a ich montaż jest prosty i szybki.

Zalety płyty fundamentowej to:
 1. Szybkość wykonania.
  Dzięki wykorzystaniu naszych elementów możliwe jest znaczne ograniczenie czasu budowy fundamentu oraz istotne zmniejszenie zakresu prac ziemnych.
 2. Stabilność.
  Płyta fundamentowa jest elementem monolitycznym, o wiele bardziej stabilnym niż projektowane obecnie ławy i ściany fundamentowe.
 3. Łatwiejsza ochrona termiczna i przeciwwilgociowa.
  Płytę łatwiej jest zaizolować - nie ma konieczności wykonywania dodatkowych izolacji pionowych i poziomych, niezbędnych przy wykonywaniu tradycyjnych ław i ścian fundamentowych.
 4. Łatwość wykonania.
  Płyta jest elementem, którego wyjątkowo prosta budowa wyklucza możliwość popełenia błędów.
 5. Płytkie posadowienie płyty.
  Dzięki możliwości posadownia płyty już od głębokości 0,5 m, możliwe jest zmniejszenie zakresu, czasu i kosztu prac ziemnych.


Ulotka informacyjna: Płyta fundamentowa Izodom 2000 Polska

 KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Izodom

E-mail: izodom@izodom.pl

WWW: www.izodom2000.pl

Tel: +48 43 825 37 60
Fax: + 48 43 823 23 68
Adres:
ul. Ceramiczna 2 A
98-220 Zduńska Wola