rejestracja

Finansowanie

Projekty

Fundamenty

Stropy

Ściany

Przegrody

Dachy

Okna

Drzwi

Podłogi

Schody

Izolacje

Instalacje

Wyposażenie

Bramy

Ogrodzenia

Tarasy

Ogrody


Ściany fundamentowe i piwnice Izodom 2000 Polska

Opublikowano: 15.05.2015
image

Do wykonywania ław Izodom poleca elementy MCFU 1/50. Posiadają one izolujące ścianki szalunku o grubości 5cm każda oraz 40 centymetrową przestrzeń, w której należy ułożyć zbrojenie i wypełnić betonem.

Ława powinna być posadowiona na warstwie chudego betonu i poziomej izolacji przeciwwodnej. Po zalaniu ławy na jej płaszczyznach pionowych i poziomych stosujemy izolację przeciwwodną. Na tak przygotowanej ławie wykonujemy fundamenty z pustaków szalunkowych o odpowiednio dobranej grubości zewnętrznej warstwy izolacyjnej. Decydując się na elementy MCFU lub MC mamy do dyspozycji rdzeń betonowy o grubości 15 lub 20cm oraz zewnętrzną warstwę izolacyjną o grubości 5, 10, 15 lub 25cm. Izolacja ta będzie chroniła budynek przed przemarzaniem.

Piwinice:

Z elementów Izodom można wykonywać ściany piwnic. Wznosi się je w sposób analogiczny jak ściany zewnętrzne.
Z uwagi na napór gruntu należy je jednak dodatkowo wzmocnić zbrojeniem i wszędzie tam, gdzie występuje wysoki poziom wód gruntowych, zastosować izolację przeciwwilgociową przeznaczoną do styropianu.

Ściany oraz izolację przeciwwilgociową należy zabezpieczyć, aby nie naruszyć ich ciągłości podczas zasypywania wykopu.KONTAKT wyślij zapytanie ofertowe

Izodom

E-mail: izodom@izodom.pl

WWW: www.izodom2000.pl

Tel: +48 43 825 37 60
Fax: + 48 43 823 23 68
Adres:
ul. Ceramiczna 2 A
98-220 Zduńska Wola